Vindelälvsdalen
     Vindelälvsdraget
Anmälda lag till Vindelälvsdraget år 2019 / Registrered teams to Vindelälvsdraget 2019
Totalt antal anmälda lag / Total number of registrered teams: 31

Lagnr Lagnamn Ort Lagledare E-mail Hemsida Anm. inkom
2 Umeå DHK lag Umeå Styrelsen info@umeadraghund.se http://www.umeadraghund.se 18-04-16
6 Hundspurt Ammarnäs Elin Grundström brevag141@gmail.com 18-03-22
7 Lucky Losers Hallen Henrik Lange ornitophil@protonmail.com http://www.luckylosers.se 18-09-20
8 Dra mig baklänges Umeå Johanna Melin johanna.melin@lansstyrelsen.se https://www.facebook.com/DMBlag8/?fref=ts 18-03-21
9 Lycksele DHK Örträsk Magnus Sjöberg magnus_sjobergson@hotmail.se 18-10-18
11 Team Karlskoga BHK Degerfors Patrik Ulven Sundqvist patrik.sundqvist89@hotmail.com 18-08-23
12 Hudiksvalls BHK Hudiksvall Olle Andersson soaandersson@gmail.com 18-04-14
13 Hamar TK Stange Frode Haugan frode.haugan@stange.kommune.no 18-03-21
14 Korsdraget Umeå Anders Nordwall nordwall.anders@gmail.com 19-01-14
15 Umeå BHK Umeå Pether Ericsson pether@ubhk.se http://www.ubhk.se/ 18-03-21
16 Team Svensk Bretonklubb Luleå Nina Chlot Selberg ninachlot@hotmail.com http://www.breton.se 19-01-15
17 Team Pite Havsbad Luleå Unni Stoltz unnistoltz@hotmail.com 18-11-26
18 Lag 18 Umeå Fredrik Ellingsson Fredrik.ellingsson@pon-cat.com 19-01-13
20 Norrskenarna Luleå Jonas Persson perssonjonas73@gmail.com 18-09-24
21 Sollefteå DHK Sollefteå Erica Vinterqvist erica_w_@hotmail.com http://www4.idrottonline.se/SollefteaDHK-Draghundsport/ 18-12-19
22 Lag 22 Team TL Tärnaby Monica Gillberg mgillberg51@yahoo.se 18-03-21
24 Jokkmokks Hundsport Jokkmokk Åsa Tuolja asa.tuolja@gmail.com 19-01-23
25 Älvarnas Umeå Sophie Krizsan s_krizsan@hotmail.com http://www.alvarnas.se 18-03-22
28 Draghund i Norr Råneå Thomas Broström atbenimits@hotmail.com 19-01-24
29 Sorselehunna Sorsele May-Britt Norlund mb.norlund@gmail.com 19-01-13
32 Södra Dalarnas DHK Hallstavik Anette Rönnberg anette.ronnberg@draghundsport.se https://idrottonline.se/SodraDalarnasDHK-Draghund 19-01-11
33 Skellefteå BHK Skellefteå Claes-Göran Nordlund classe.nordlund@gmail.com http://skelleftedraghund.wetpaint.com/ 18-04-03
35 Team Nutrolin Jokkmokk Magnus Svanberg northadventure@hotmail.com 18-08-21
36 Björksele SK Björksele Peter Åström victoriaaaa@hotmail.se 19-01-03
37 Sendraget Storuman Ulla-Rut Persson ullarut@gmail.com https://www.facebook.com/groups/272622279571088/?fref=ts 18-12-15
39 Racing Giants Molkom Anna-Carin Lönn lillaliam@hotmail.com http://racinggiants.com 18-03-22
40 Trondheim TBK Trondheim Kjell Sørum 4dogrig@gmail.com http://www.ttbk.no 18-03-21
41 Team Eurohound International Andebu Roger Morten Leegaard Rogerleegaard@gmail.com 18-11-29
42 Team Sollefteå Sollefteå Camilla Eklund Engvall lag42@wildtribes.se http://www.wildtribes.se 18-03-21
46 Kiruna Draghund Kiruna Arto Huhtinen r2.huh@hotmail.com 18-03-21
49 Sundsvalls BHK lag 2 Ljustorp Cecilia Englund Ia108@live.se http://www.sundsvallsbhk.se 19-02-10
Arrangör Umeå BHK i samarbete med
VIKOM
Vill du veta mer kontakta Vindelälvsdraget



Vindelälvsdalen Copyright © VIKOM 2015 i samarbete med Vildmarksdata
www.milonic.com