Vindelälvsdalen
     Vindelälvsdraget
Anmälda lag till Vindelälvsdraget år 2020 / Registrered teams to Vindelälvsdraget 2020
Totalt antal anmälda lag / Total number of registrered teams: 16

Lagnr Lagnamn Ort Lagledare E-mail Hemsida Anm. inkom
6 Hundspurt Ammarnäs Elin Grundström brevag141@gmail.com 19-03-20
11 Snowghost Örebro Patrik Härd sir-winston@live.se 19-08-04
13 Hamar Stange Frode Haugan frode.haugan@stange.kommune.no 19-03-20
15 Umeå BHK Umeå Pether Ericsson pether@ubhk.se http://www.ubhk.se/ 19-03-20
22 Lag 22 Team TL Tärnaby Monica Gillberg mgillberg51@yahoo.se 19-03-20
25 Älvarnas Umeå Sophie Krizsan s_krizsan@hotmail.com http://www.alvarnas.se 19-03-20
29 Sorselehunna Sorsele Alexandra Sjöberg Laul a.laul85@gmail.com 19-04-11
32 Södra Dalarnas DHK Hallstavik Anette Rönnberg anette.ronnberg@draghundsport.se https://idrottonline.se/SodraDalarnasDHK-Draghund 19-03-21
33 Skellefteå BHK Skellefteå Claes-Göran Nordlund classe.nordlund@gmail.com http://skelleftedraghund.wetpaint.com/ 19-03-20
35 Team Nutrolin Kiruna Cari Rörström cari@topdog.se 19-04-18
38 Swiss Fun Racer Gargnäs Claudia Meyer norrbranna@gmail.com 19-04-13
39 Racing Giants Molkom Anna-Carin Lönn lillaliam@hotmail.com www.lillaliam.se 19-03-21
40 Trønder-lag Trondheim Kjell Sørum 4dogrig@gmail.com http://www.ttbk.no 19-03-20
41 Team VOM International Andebu Roger Morten Leegaard Rogerleegaard@gmail.com 19-03-21
42 Team Sollefteå Sollefteå Camilla Eklund Engvall lag42@wildtribes.se https://m.facebook.com/Lag42TeamSolleftea/ 19-03-20
46 Kiruna Draghund Kiruna Arto Huhtinen r2.huh@hotmail.com 19-03-20
Arrangör Umeå BHK i samarbete med
VIKOM
Vill du veta mer kontakta Vindelälvsdraget



Vindelälvsdalen Copyright © VIKOM 2015 i samarbete med Vildmarksdata
www.milonic.com