Vindelälvsdalen
     Vindelälvsdraget
Anmälda lag till Vindelälvsdraget år 2023 / Registrered teams to Vindelälvsdraget 2023
Totalt antal anmälda lag / Total number of registrered teams: 27

Lagnr Lagnamn Ort Lagledare E-mail Hemsida Anm. inkom
1 Happy Snow Paws Lossatal (Tyskland) Marcel Gürnth info@guernth.com 22-10-24
4 Multo bene Umeå Christin Westman Christinw87@gmail.com https://www.facebook.com/Multo-Bene-123678287812202/ 20-03-16
6 Hundspurt Ammarnäs Elin Grundström brevag141@gmail.com 22-11-27
7 Lucky Losers Hallen Henrik Lange ornitophil@gmail.com http://www.luckylosers.se 20-03-16
9 Lycksele DHK Örträsk Magnus Sjöberg magnus_sjobergson@hotmail.se 20-10-27
12 Hudiksvalls BHK Hudiksvall Olle Andersson soaandersson@gmail.com 21-09-29
13 Hamar Stange Frode Haugan frode.haugan@stange.kommune.no 20-03-18
14 Korsdraget Umeå Anders Nordwall nordwall.anders@gmail.com 23-01-18
17 Piteå BK Piteå Elin Backlund elin.backlund@elinsite.com http://piteabk.net/ 22-07-16
18 Lag 18 Umeå Fredrik Ellingsson Fredrik.ellingsson@hotmail.com 23-01-07
20 Norrskenarna Roknäs Jonas Ståhl jonastahl@hotmail.se 22-07-16
21 Sollefteå DHK Sollefteå Lars johansson larsj528@gmail.com http://www4.idrottonline.se/SollefteaDHK-Draghundsport/ 22-11-30
22 Lag 22 Team TL Arvidsjaur Monica Gillberg mgillberg51@yahoo.se 22-01-07
25 Älvarnas Umeå Sophie Krizsan s_krizsan@hotmail.com http://www.alvarnas.se 20-03-16
28 Bodens Draghund Råneå Thomas Broström atbenimits@hotmail.com 20-03-17
29 Sorselehunna Sorsele May-Britt Norlund mb.norlund@gmail.com 20-03-16
32 Södra Dalarnas DHK Hallstavik Anette Rönnberg anette.ronnberg@draghundsport.se https://idrottonline.se/SodraDalarnasDHK-Draghund 20-03-16
33 Skellefteå BHK Skellefteå Fredrik Lindfors fredde.lindfors@gmail.com https://www.facebook.com/search/top/?q=Skellefte%C3%A5%20bhk%20draghund&epa=SEAR 22-11-26
35 Team Nutrolin Kiruna Cari Rörström cari@topdog.se http://www.nutrolin.se 20-03-16
38 Team Tavelsjö Tavelsjö Emma Borneberg emma.bornerberg@icloud.com 20-12-01
40 Trønder-lag Trondheim Kjell Sørum 4dogrig@gmail.com http://www.ttbk.no 22-06-01
41 Team VOM International Andebu Roger Morten Leegaard Rogerleegaard@gmail.com 20-03-20
42 Team Sollefteå Sollefteå Camilla Eklund Engvall lag42@wildtribes.se https://idrottonline.se/Lag42TeamSolleftea-Draghundsport/ 20-03-16
45 Happy Dog Team Germany Probstzella Linda Holoubek Linda.holoubek@web.de 20-03-16
46 Kiruna Draghund Kiruna Arto Huhtinen r2.huh@hotmail.com 20-03-16
49 Sundsvalls DHK Ljustorp Angelica Saur angelicasaur@gmail.com http://www.sundsvallsbhk.se 22-11-27
50 Team Råneälvdal Gunnarsbyn Ingela Lindbäck ingelalindback1@gmail.com 20-03-17
Arrangör Umeå BHK i samarbete med
VIKOM
Vill du veta mer kontakta Vindelälvsdraget



Vindelälvsdalen Copyright © VIKOM 2015 i samarbete med Vildmarksdata
www.milonic.com