Vindelälvsdalen
Vindelälvsdraget
Anmälda lag till Vindelälvsdraget år 2017 / Registrered teams to Vindelälvsdraget 2017
Totalt antal anmälda lag / Total number of registrered teams: 31

Lagnr Lagnamn Ort Lagledare E-mail Hemsida Anm. inkom
2 Umeå DHK Umeå Anna-Karin Emilsson akemilsson@deloitte.se http://www.umeadraghund.se 16-03-29
3 Team Svenska Boxerklubben Umeå Susanne Löfström Oshibwa@gmail.com http://boxerklubben.org 16-03-21
4 Multo bene Umeå Christin Westman Christinw87@gmail.com https://sites.google.com/site/multebene/home 16-03-21
5 Innherred TK Verdal Pål Duvsete pal@bm-kolstad.no http://www.innherredtk.com 16-03-21
6 Hundkrut Sävar Elin Grundström elingru@hotmail.com 16-04-03
7 Lucky Losers Rimbo Henrik Lange ornitophil@gmail.com http://www.luckylosers.se 16-11-16
8 Dra mig baklänges Umeå Johanna Melin johanna.melin@lansstyrelsen.se http://www.baklanges.se 16-11-14
9 Team Bridgestone Lycksele Magnus Sjöberg magnus_sjobergson@hotmail.se 16-09-27
12 Hudiksvalls BHK Hudiksvall Olle Andersson olle.andersson@bredband2.com 16-04-23
13 Hamar TK Stange Frode Haugan frode.haugan@stange.kommune.no 16-03-23
14 Korsdraget Umeå Anders Nordwall nordwall.anders@gmail.com 16-11-27
15 Umeå BHK Umeå Pether Ericsson pether.ericsson@all-out.se http://www.ubhk.se/ 16-03-21
18 Lag 18 Lundströms bil & kaross Umeå Lennart Norberg lennart.norberg@projektledargruppen.se 15-03-24
21 Sollefteå DHK Sollefteå Erica Winterqvist erica_w_@hotmail.com http://www4.idrottonline.se/SollefteaDHK-Draghundsport/ 16-03-22
22 Lag 22 Team TL Tärnaby Monica Gillberg mgillberg51@yahoo.se 16-03-22
23 Härnösands draghundklubb Härnösand Jessica Häggkvist jessicahaggqvist@gmail.com 16-06-02
26 Team Hotell-Laponia Luleå Unni Stoltz unnistoltz@hotmail.com www.hotell-laponia.se 17-01-31
27 Wild Lapland Lycksele Lina Liljemark info@wildlapland.se 16-12-17
29 Sorselehunna Sorsele May-Britt Norlund mb.norlund@gmail.com 16-04-08
31 Kebnekajsorna Kiruna Anna Sunna annas.74@hotmail.com http://www.kshk.se 16-06-03
32 Södra Dalarnas DHK Hallstavik Anette Rönnberg anette.ronnberg@draghundsport.se http://idrottonline.se/SodraDalarnasDHK-Draghund 16-11-13
33 Skellefteå BHK Skellefteå Claes-Göran Nordlund classe.nordlund@gmail.com http://skelleftedraghund.wetpaint.com/ 16-03-21
34 Alpentrail Österrike Gerhard Offer 17-03-08
35 Team Nutrolin Jokkmokk Magnus Svanberg northadventure@hotmail.com 17-02-08
36 Björksele SK Björksele Peter Åström Peter@bjorksele.se 17-01-22
37 Sendraget Storuman Ulla-Rut Persson ullarut@gmail.com https://www.facebook.com/groups/272622279571088/?fref=ts 17-01-19
40 Trondheim TBK Trondheim Kjell Sørum knyenget@frisurf.no http://www.ttbk.no 16-03-21
42 Team Sollefteå Sollefteå Camilla Eklund Engvall lag42@wildtribes.se http://www.wildtribes.se 16-03-21
46 Kiruna Draghund Kiruna Arto Huhtinen r2.huh@hotmail.com 16-03-21
48 Sundsvalls BHK lag 1 Alnö Tina Stenholm tinagidlund@icloud.com http://www.sundsvallsbhk.se/ 17-01-30
49 Sundsvalls BHK lag 2 Ljustorp Mats Englund masten@live.se www.facebook.com/sundsvallsbkdraghund 16-11-05
Arrangör Umeå BHK i samarbete med
VIKOM
Vill du veta mer kontakta Vindelälvsdraget



Vindelälvsdalen Copyright © VIKOM 2015 i samarbete med Vildmarksdata
www.milonic.com