Sträckresultat för dag 1 - sträcka 1
Streckenresultate für tag 1 - strecke 1

Ammarnäs - Kraddsele 21, km

Rekord 00.45.00 Rune Haugmo, Team Cirkelkaffe År 1992


1996-03-14

								Sträcktid	Diff
1	20	ROYAL CANIN (SG)	Svensson Jan		00.39.44	00.00.00	 
2	5	DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE	Ellis Egil		00.41.09	00.01.25	 
3	43	VäRMLANDSMIX SKELLEFTEÅ	Havimäki Lena		00.43.47	00.04.03	 
4	39	POINTER SISTERS AND 	Bromée Johan		00.43.55	00.04.11	 
5	44	VI KUNN KÖR HUNN	Jacobsson Peter		00.46.05	00.06.21	 
6	11	TEAM AMU-GRUPPEN	Egelrud Anders		00.46.05	00.06.21	
7	30	HOLMSUNDS HUNDKLUBB LAG Edström Kent		00.50.12	00.10.28	
8	24	VILHELMINA DRAG		Ericsson Jim - u	00.50.20	00.10.36	 
9	32	SÖDRA DALARNAS DHK	Pontén Bengt		00.50.22	00.10.38	 
10	42	BJÖRKSELE DHK Lag 3	Hägglund Stefan		00.50.24	00.10.40	 
11	4	SNÖOPTIMISTERNA		Jansson Tord		00.51.08	00.11.24	 
12	3	NORSJÖ HUNDKÖRARE	Lindblom Kenneth	00.51.18	00.11.34	 
13	48	SUNDSVALLS BK		Häggström Peter		00.51.22	00.11.38	 
14	22	DRAG I TÄRNAFJÄLLEN	Lindgren Anders		00.54.05	00.14.21	 
15	14	KORSDRAGET		Lundgren Niclas		00.54.36	00.14.52	
16	26	RÖSKÄGG			NilssonTom		00.55.08	00.15.24	 
17	15	LAG FEMTON VORSETTER	Lindh Jack		00.55.32	00.15.48	 
18	21	AfRS-RIESEN I NORR	Östlund Johan		00.55.35	00.15.51	 
19	33	SKELLEFTEÅ BHK		Backman Jonny		00.55.36	00.15.52	 
20	19	KAKEL OCH DESIGN	Söderlind Gunnar	00.55.37	00.15.53	 
21	7	TEAM PREVIA		Bergström Peter		00.55.38	00.15.54	 
22	8	AFTER EIGHT VILHELMINA	Liljekvist Hans Erik	00.55.48	00.16.04	 
23	9	TEAM BRIDGESTONE	Bäckström Per		00.56.14	00.16.30	 
24	40	PLASSARA		Axtelius Gerry		00.56.26	00.16.42	
25	31	KEBNEKAJSORNA		Johansson Anette	00.56.31	00.16.47	 
26	23	GLADA HUDIKS VALLARE	Åsander Kristina	00.56.35	00.16.51	 
27	38	SKOGIS IF		Jutterström Magnus	00.58.09	00.18.25	 
28	12	HUDIKSVALLS BHK		Andersson Olle		00.58.28	00.18.44	 
29	17	GORIKS TEAM		Gorik			00.58.41	00.18.57	 
30	36	BJÖRKSELE DHK Lag 2	Sjöberg Per-Olov	00.59.26	00.19.42	 
31	6	T.K TIMRÅ BHK		Ponten Ola		00.59.34	00.19.50	 
32	10	Ö-VIKS BK		Sjöqvist Mikael		00.59.55	00.20.11	 
33	2	BENNYS TEAM NILA	Linder Hans		01.00.58	00.21.14	
34	37	SENDRAGET		Eriksson Tord		01.03.46	00.24.02	 
35	18	TEAM MATMAGASINET	Kroog Camilla		01.03.51	00.24.07	 
36	1	ÅRESTRULET		Zemren Evelyn		01.03.58	00.24.14	 
37	41	PLASSARNA Lag 2		Stenvall Anders		01.06.04	00.26.20	
38	35	BRUNNSBORRARNA TEAM 	Lidgren Andreas		01.07.06	00.27.22	 
39	16	HOT DOGS		Eriksson 		01.09.35	00.29.51	 
40	27	VÄNNÄS BHK		Johnels Dan		01.25.07	00.45.23	
41	45	AKJAS DRAGGÄNG		Igelström Göran		01.42.36	01.02.52	
42	13	TEAM OPTIMISTERNA	Westerlund Jörgen	01.52.36	01.12.52b 
b betyder att sträckan är bruten