Sträckresultat för dag 1 - sträcka 2
Streckenresultate für tag 1 - strecke 2

Kraddsele - Gillesnoule 13 km

Rekord 00.24.59 Janne Svensson, Doggy Express År 1995


1996-03-14

								Sträcktid	Diff
1	20	ROYAL CANIN (SG)	Lundborg Lars-Ola	00.24.56	00.00.00	
2	5	DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE	Werner Tomas		00.25.01	00.00.05	
3	42	BJÖRKSELE DHK Lag 3	Norrström Per		00.27.41	00.02.45	
4	43	VÄRMLANDSMIX SKELLEFTEÅ	Åström Roger		00.28.18	00.03.22	
5	16	HOT DOGS		Öhman Tord		00.29.25	00.04.29	
6	31	KEBNEKAJSORNA		Stöckel Åsa		00.30.04	00.05.08	
7	11	TEAM AMU-GRUPPEN	Pettersson Alf		00.30.10	00.05.14	
8	39	POINTER SISTERS AND 	Bromée Ante		00.30.25	00.05.29	
9	10	Ö-VIKS BK		Gidlund Magnus		00.30.25	00.05.29	
10	48	SUNDSVALLS BK		Hagstedt Hans		00.30.33	00.05.37	
11	37	SENDRAGET		Åkesson Stefan		00.31.04	00.06.08	
12	30	HOLMSUNDS HUNDKLUBB LAG Kassman Magnus - 	00.31.13	00.06.17	
13	18	TEAM MATMAGASINET	Landenberg Monika	00.31.19	00.06.23	
14	13	TEAM OPTIMISTERNA	Wallstedt Thomas	00.31.45	00.06.49	
15	3	NORSJÖ HUNDKÖRARE	Westerlund Ingrid	00.31.57	00.07.01	
16	44	VI KUNN KÖR HUNN	Eriksson Donald		00.32.05	00.07.09	
17	6	T.K TIMRÅ BHK		Söderström Gunnar	00.32.41	00.07.45	
18	22	DRAG I TÄRNAFJÄLLEN	Sundberg Sasse		00.32.50	00.07.54	
19	17	GORIKS TEAM		Wallström Albin		00.33.19	00.08.23	
20	4	SNÖOPTIMISTERNA		Jonsson Gun-Britt	00.33.52	00.08.56	
21	2	BENNYS TEAM NILA	Forsgren Birgitta	00.34.27	00.09.31	
22	12	HUDIKSVALLS BHK		Secund Olle		00.35.22	00.10.26	
23	40	PLASSARA		Öhman Peter		00.35.24	00.10.28	
24	38	SKOGIS IF		Brännvall Malin		00.35.31	00.10.35	
25	27	VÄNNÄS BHK		Johansson S-O		00.35.43	00.10.47	
26	33	SKELLEFTEÅ BHK		Hellman Karin		00.35.44	00.10.48	
27	36	BJÖRKSELE DHK Lag 2	Edlund Kenneth		00.35.59	00.11.03	
28	15	LAG FEMTON VORSETTER	Gotthardsson Eva	00.36.13	00.11.17	
29	24	VILHELMINA DRAG		Degerman Martin		00.36.30	00.11.34	
30	8	AFTER EIGHT VILHELMINA	Liljekvist Christina	00.36.32	00.11.36	
31	14	KORSDRAGET		Nordwall Anders		00.36.49	00.11.53	
32	23	GLADA HUDIKS VALLARE	Andersson Åsa		00.37.35	00.12.39	
33	9	TEAM BRIDGESTONE	Ritzén Kenneth		00.39.01	00.14.05	
34	19	KAKEL OCH DESIGN	Sjögren Lillemor	00.39.43	00.14.47	
35	7	TEAM PREVIA		Sandin Johan		00.39.47	00.14.51	
36	21	AfRS-RIESEN I NORR	Strömberg Stig		00.39.50	00.14.54	
37	26	RÖSKÄGG			Röskägg			00.41.12	00.16.16	
38	35	BRUNNSBORRARNA TEAM 	Lindgren Peter		00.42.54	00.17.58	
39	1	ÅRESTRULET		Pehrsson Ann-Mari	00.46.32	00.21.36	
40	45	AKJAS DRAGGÄNG		Majlöw Dan		00.50.24	00.25.28	
41	41	PLASSARNA Lag 2		Edholm Ernst		00.52.16	00.27.20	
42	32	SÖDRA DALARNAS DHK	Persson Stig		01.02.16	00.37.20 b
b betyder att sträckan är bruten