1996-03-14

Sträckresultat för dag 1 - sträcka 4
Streckenresultate für tag 1 - strecke 4

Hemfjäll - Jeribäcken 13 km

Rekord 00.21.06 Rickard Lundmark, Björksele DHK Lag År 1994


								Sträcktid	Diff
1	20	ROYAL CANIN (SG)	Svärdström Britt	00.22.01	00.00.00	
2	5	DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE	Erdal Aase Asbjörn	00.22.19	00.00.18	
3	43	VÄRMLANDSMIX SKELLEFTEÅ	Tomassen Bosse		00.23.49	00.01.48	
4	32	SÖDRA DALARNAS DHK	Sundin Kristina		00.25.50	00.03.49	
5	44	VI KUNN KÖR HUNN	Nylander Arne		00.26.08	00.04.07	
6	31	KEBNEKAJSORNA		Hammarberg Lena		00.26.56	00.04.55	
7	13	TEAM OPTIMISTERNA	Strömgren Henrik	00.27.36	00.05.35	
8	39	POINTER SISTERS AND 	Ringdahl Ulf		00.28.05	00.06.04	
9	11	TEAM AMU-GRUPPEN	Nordström Roland	00.28.18	00.06.17	
10	42	BJÖRKSELE DHK Lag 3	Abrahamsson 		00.28.28	00.06.27	
11	30	HOLMSUNDS HUNDKLUBB LAG	Bäckström Mikael	00.28.39	00.06.38	
12	24	VILHELMINA DRAG		Fransson Jenny - u	00.28.41	00.06.40	
13	17	GORIKS TEAM		Vikström Åke		00.28.47	00.06.46	
14	10	Ö-VIKS BK		Eriksson Robert		00.29.02	00.07.01	
15	16	HOT DOGS		Isberg Janne		00.29.15	00.07.14	
16	36	BJÖRKSELE DHK Lag 2	Eriksson Stefan		00.30.18	00.08.17	
17	12	HUDIKSVALLS BHK		Andersson Lennart	00.30.28	00.08.27	
18	23	GLADA HUDIKS VALLARE	Eriksson-Barret 	00.30.29	00.08.28	
19	33	SKELLEFTEÅ BHK		Mattsson B-M		00.30.40	00.08.39	
20	48	SUNDSVALLS BK		Sahlén Inger		00.31.31	00.09.30	
21	18	TEAM MATMAGASINET	Wennman Roger		00.31.45	00.09.44	
22	7	TEAM PREVIA		Elmqvist Magnus		00.32.22	00.10.21	
23	15	LAG FEMTON VORSETTER	Lundström Roger		00.32.31	00.10.30	
24	3	NORSJÖ HUNDKÖRARE	Jonsson Stefan		00.32.39	00.10.38	
25	8	AFTER EIGHT VILHELMINA	Karlsson Berndt		00.32.51	00.10.50	
26	40	PLASSARA		Marklund Mats		00.32.55	00.10.54	
27	37	SENDRAGET		Israelsson Gustav	00.33.00	00.10.59	
28	2	BENNYS TEAM NILA	Bergström Johan		00.33.35	00.11.34	
29	9	TEAM BRIDGESTONE	Höglander Jörgen	00.33.54	00.11.53	
30	4	SNÖOPTIMISTERNA		Aho Håkan		00.33.55	00.11.54	
31	6	T.K TIMRÅ BHK		Edlund Lars		00.34.09	00.12.08	
32	26	RÖSKÄGG			Jonefors Ingrid		00.34.15	00.12.14	
33	19	KAKEL OCH DESIGN	Halvarsson Per Olof	00.34.20	00.12.19	
34	1	ÅRESTRULET		Norström Göran		00.34.27	00.12.26	
35	41	PLASSARNA Lag 2		Lindberg Åke		00.34.42	00.12.41	
36	22	DRAG I TÄRNAFJÄLLEN	Stenvall Tony		00.35.40	00.13.39	
37	45	AKJAS DRAGGÄNG		Dahlberg Göran		00.36.17	00.14.16	
38	14	KORSDRAGET		Swartz Susanne		00.37.25	00.15.24	
39	38	SKOGIS IF		Hallgren Per		00.38.13	00.16.12	
40	21	AfRS-RIESEN I NORR	Eriksson Ove		00.40.54	00.18.53	
41	35	BRUNNSBORRARNA TEAM 	Rönnbäck Ove		00.42.45	00.20.44	
42	27	VÄNNÄS BHK		Eriksson Jonny		00.47.42	00.25.41

b betyder att sträckan är bruten