1996-03-14

Sträckresultat för dag 1 - sträcka 8

Nedre Norra Örnäs - Sorsele 10 km

Rekord 00.19.01 Britt Swärdström, Kebnekajsorna År 1994


								Sträcktid	Diff
1	20	ROYAL CANIN (SG)	Haugmo Rune		00.16.55	00.00.00	
2	43	VÄRMLANDSMIX SKELLEFTEÅ	Lindqvist Maria		00.18.03	00.01.08	
3	42	BJÖRKSELE DHK Lag 3	Lundgren Roger		00.18.21	00.01.26	
4	5	DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE	Isaksson Kay		00.18.41	00.01.46	
5	39	POINTER SISTERS AND 	Färdvall Robert		00.18.47	00.01.52	
6	11	TEAM AMU-GRUPPEN	Gustavsson Peter	00.19.06	00.02.11	
7	3	NORSJÖ HUNDKÖRARE	Westerlund Ingrid	00.20.02	00.03.07	
8	37	SENDRAGET		Persson Ulla		00.20.38	00.03.43	
9	44	VI KUNN KÖR HUNN	Palmeström Magnus	00.21.05	00.04.10	
10	13	TEAM OPTIMISTERNA	Gustafsson Bertil	00.21.05	00.04.10	
11	6	T.K TIMRÅ BHK		Smedberg Tina		00.21.19	00.04.24	
12	31	KEBNEKAJSORNA		Mäki Maria		00.21.28	00.04.33	
13	32	SÖDRA DALARNAS DHK	Sundin Malin - u	00.21.42	00.04.47	
14	24	VILHELMINA DRAG		Eriksson Lotta		00.21.47	00.04.52	
15	36	BJÖRKSELE DHK Lag 2	Sjöberg Magnus		00.22.12	00.05.17	
16	33	SKELLEFTEÅ BHK		Tengman Jaana		00.22.20	00.05.25	
17	22	DRAG I TÄRNAFJÄLLEN	Forsberg Siv		00.22.39	00.05.44	
18	19	KAKEL OCH DESIGN	Jonsson Susanne		00.22.47	00.05.52	
19	16	HOT DOGS		Siewertz Eva		00.23.07	00.06.12	
20	17	GORIKS TEAM		Holmgren Rickard	00.23.15	00.06.20	
21	48	SUNDSVALLS BK		Forsberg Anders		00.23.16	00.06.21	
22	10	Ö-VIKS BK		Viström Ronnie		00.23.24	00.06.29	
23	12	HUDIKSVALLS BHK		Andersson Claes		00.23.26	00.06.31	
24	7	TEAM PREVIA		Sandström Agneta	00.24.04	00.07.09	
25	27	VÄNNÄS BHK		Ericsson Pether		00.24.12	00.07.17	
26	26	RÖSKÄGG			Skum Inger-Anna		00.24.12	00.07.17	
27	8	AFTER EIGHT VILHELMINA	Örnfjäll Lillian	00.24.31	00.07.36	
28	30	HOLMSUNDS HUNDKLUBB LAG Granberg Carola - u	00.24.32	00.07.37	
29	40	PLASSARA		Ander Sten		00.24.54	00.07.59	
30	23	GLADA HUDIKS VALLARE	Evertsson Birgitta	00.24.59	00.08.04	
31	45	AKJAS DRAGGÄNG		Poijo Siv		00.25.07	00.08.12	
32	9	TEAM BRIDGESTONE	Berglund Jim		00.25.30	00.08.35	
33	4	SNÖOPTIMISTERNA		Eriksson Lennart	00.26.19	00.09.24	
34	14	KORSDRAGET		Högström Katarina	00.26.21	00.09.26	
35	35	BRUNNSBORRARNA TEAM 	Johansson Peter		00.27.09	00.10.14	
36	18	TEAM MATMAGASINET	Könberg Magnus		00.28.25	00.11.30	
37	21	AfRS-RIESEN I NORR	Andersson Lennart	00.28.50	00.11.55	
38	2	BENNYS TEAM NILA	Forsgren Birgitta	00.29.23	00.12.28	
39	41	PLASSARNA Lag 2		Edholm Ernst		00.32.05	00.15.10	
40	1	ÅRESTRULET		Hammarfalk Lars		00.32.05	00.15.10	
41	15	LAG FEMTON VORSETTER	Mullins Ann-Marie	00.34.05	00.17.10	
42	38	SKOGIS IF		Book Håkan		00.36.26	00.19.31



b betyder att sträckan är bruten