1996-03-17

Sträckresultat för dag 2 - sträcka 10

Nedre Saxnäs - Blattnicksele 13 km

Rekord 00.25.07 Anders Jönsson, Sensible Choice År 1994


								Sträcktid	Diff
1	20	ROYAL CANIN (SG)	Lundborg Lars-Ola	00.24.17	00.00.00	
2	5	DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE	Nilsson Bord Axel	00.24.20	00.00.03	
3	31	KEBNEKAJSORNA		Keisu Inger		00.24.49	00.00.32	
4	42	BJÖRKSELE DHK Lag 3	Norrström Per		00.25.53	00.01.36	
5	43	VÄRMLANDSMIX SKELLEFTEÅ	Lindqvist Maria		00.27.43	00.03.26	
6	3	NORSJÖ HUNDKÖRARE	Malm Anna		00.28.20	00.04.03	
7	11	TEAM AMU-GRUPPEN	Teien Dag		00.28.38	00.04.21	
8	33	SKELLEFTEÅ BHK		Isaksson Åsa		00.28.51	00.04.34	
9	24	VILHELMINA DRAG		Lundin Bitte		00.29.21	00.05.04	
10	16	HOT DOGS		Eriksson 		00.29.29	00.05.12	
11	10	Ö-VIKS BK		Sjöqvist Mikael		00.30.12	00.05.55	
12	48	SUNDSVALLS BK		Forsberg Anders		00.30.19	00.06.02	
13	44	VI KUNN KÖR HUNN	Holmgren Glenn		00.30.25	00.06.08	
14	39	POINTER SISTERS AND 	Bromée Ante		00.30.41	00.06.24	
15	15	LAG FEMTON VORSETTER	Gotthardsson Linda	00.30.58	00.06.41	
16	7	TEAM PREVIA		Elmqvist Magnus		00.31.00	00.06.43	
17	37	SENDRAGET		Persson Ulla		00.31.13	00.06.56	
18	32	SÖDRA DALARNAS DHK	Sundin Sara - u		00.31.21	00.07.04	
19	13	TEAM OPTIMISTERNA	Strömgren Henrik	00.31.36	00.07.19	
20	23	GLADA HUDIKS VALLARE	Åsander Kristina	00.31.38	00.07.21	
21	38	SKOGIS IF		Brännvall Malin		00.31.43	00.07.26	
22	8	AFTER EIGHT VILHELMINA	Nilsson Sara		00.32.19	00.08.02	
23	36	BJÖRKSELE DHK Lag 2	Eriksson Stefan		00.32.27	00.08.10	
24	17	GORIKS TEAM		Hjukström Gudrun	00.32.53	00.08.36	
25	41	PLASSARNA Lag 2		Hellman Sven		00.33.11	00.08.54	
26	40	PLASSARA		Bengtsson Robert	00.33.32	00.09.15	
27	1	ÅRESTRULET		Zemren Evelyn		00.33.34	00.09.17	
28	4	SNÖOPTIMISTERNA		Lange Ivan		00.34.07	00.09.50	
29	12	HUDIKSVALLS BHK		Andersson Claes		00.34.07	00.09.50	
30	26	RÖSKÄGG			Jonefors Ingrid		00.34.25	00.10.08	
31	6	T.K TIMRÅ BHK		Lübeck Britta		00.35.51	00.11.34	
32	27	VÄNNÄS BHK		Eriksson Jonny		00.35.56	00.11.39	
33	30	HOLMSUNDS HUNDKLUBB LAG Nilsson Kåre		00.35.59	00.11.42	
34	2	BENNYS TEAM NILA	Hugosson Carolin	00.36.10	00.11.53	
35	22	DRAG I TÄRNAFJÄLLEN	Stenvall Tony		00.36.11	00.11.54	
36	14	KORSDRAGET		Sandberg Olof		00.36.20	00.12.03	
37	18	TEAM MATMAGASINET	Karlsson Katrin		00.36.35	00.12.18	
38	9	TEAM BRIDGESTONE	Rönnqvist Dan		00.36.57	00.12.40	
39	21	AfRS-RIESEN I NORR	Eriksson Patrik		00.37.47	00.13.30	
40	35	BRUNNSBORRARNA TEAM 	Johansson Peter		00.39.20	00.15.03	
41	45	AKJAS DRAGGÄNG		Berglund Anna		00.39.26	00.15.09	
42	19	KAKEL OCH DESIGN	Liden Ylva		00.51.28	00.27.11	

b betyder att sträckan är bruten