1996-03-16

Sträckresultat för dag 3 - sträcka 17

Björksele - Vormsele 15 km

Rekord 00.34.31 Ingemar Strand, Studiefr.dragkrafter År 1991


								Sträcktid	Diff
1	20	ROYAL CANIN (SG)	Jönsson Anders		00.33.20	00.00.00	
2	5	DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE	Werner Tomas		00.34.40	00.01.20	
3	31	KEBNEKAJSORNA		Stöckel Åsa		00.35.05	00.01.45	
4	30	HOLMSUNDS HUNDKLUBB LAG Norgren Per-Olov	00.37.15	00.03.55	
5	39	POINTER SISTERS AND 	Bromée Johan		00.37.45	00.04.25	
6	44	VI KUNN KÖR HUNN	Persson Jan-Åke		00.38.25	00.05.05	
7	43	VÄRMLANDSMIX SKELLEFTEÅ	Tomassen Bosse		00.39.40	00.06.20	
8	10	Ö-VIKS BK		Sjöqvist Mikael		00.40.30	00.07.10	
9	12	HUDIKSVALLS BHK		Bergman Torbjörn	00.40.35	00.07.15	
10	42	BJÖRKSELE DHK Lag 3	Lundmark Rickard	00.40.50	00.07.30	
11	23	GLADA HUDIKS VALLARE	Åsander Kristina	00.41.00	00.07.40	
12	17	GORIKS TEAM		Nilsson Råland		00.41.10	00.07.50	
13	48	SUNDSVALLS BK		Häggström Peter		00.41.25	00.08.05	
14	11	TEAM AMU-GRUPPEN	Teien Dag		00.41.30	00.08.10	
15	33	SKELLEFTEÅ BHK		Isaksson Åsa		00.42.45	00.09.25	
16	22	DRAG I TÄRNAFJÄLLEN	Karlsson Sören		00.43.00	00.09.40	
17	16	HOT DOGS		Isberg Janne		00.43.10	00.09.50	
18	36	BJÖRKSELE DHK Lag 2	Eriksson Stefan		00.43.25	00.10.05	
19	32	SÖDRA DALARNAS DHK	Pontén Ulla-Kari	00.43.40	00.10.20	
20	3	NORSJÖ HUNDKÖRARE	Norberg Inge		00.45.33	00.12.13	
21	24	VILHELMINA DRAG		Rongefors Pecka		00.46.05	00.12.45	
22	14	KORSDRAGET		Lundgren Niclas		00.46.20	00.13.00	
23	4	SNÖOPTIMISTERNA		Johansson Mattias	00.46.35	00.13.15	
24	15	LAG FEMTON VORSETTER	Gotthardsson Linda	00.46.50	00.13.30	
25	18	TEAM MATMAGASINET	Wennman Roger		00.46.52	00.13.32	
26	40	PLASSARA		Bengtsson Robert	00.47.22	00.14.02	
27	1	ÅRESTRULET		Nordlöf Jan		00.47.45	00.14.25	
28	6	T.K TIMRÅ BHK		Smedberg Tina		00.48.05	00.14.45	
29	9	TEAM BRIDGESTONE	Bäckström Peder		00.48.20	00.15.00	
30	37	SENDRAGET		Persson Ulla		00.48.20	00.15.00	
31	2	BENNYS TEAM NILA	Bergström Johan		00.49.40	00.16.20	
32	38	SKOGIS IF		Hallgren Per		00.51.10	00.17.50	
33	13	TEAM OPTIMISTERNA	Strömberg Krister	00.51.45	00.18.25	
34	8	AFTER EIGHT VILHELMINA	Mårtensson Ulf		00.51.50	00.18.30	
35	7	TEAM PREVIA		Andersson Jens		00.53.20	00.20.00	
36	26	RÖSKÄGG			Hartman Rickard		00.53.30	00.20.10	
37	21	AfRS-RIESEN I NORR	Eriksson Patrik		00.53.50	00.20.30	
38	41	PLASSARNA Lag 2		Bromark Nicklas		00.54.30	00.21.10	
39	35	BRUNNSBORRARNA TEAM 	Lindgren Peter		00.55.05	00.21.45	
40	27	VÄNNÄS BHK		Helmersson Christer	00.55.25	00.22.05	
41	45	AKJAS DRAGGÄNG		Crona Gunnel		00.55.50	00.22.30	
42	19	KAKEL OCH DESIGN	Sjögren Lillemor	00.58.45	00.25.25	

b betyder att sträckan är bruten