1996-03-17

Sträckresultat för dag 4 - sträcka 29

Vännäsby - Vännfors

Rekord: extra insatt sträcka för i år eftersom sträcka 27 och 28 var inställd pga snöbrist


								Sträcktid	Diff
1	20	ROYAL CANIN (SG)	Svanberg Ulla		00.22.19	00.00.00	
2	43	VÄRMLANDSMIX SKELLEFTEÅ	Lindqvist Maria		00.23.03	00.00.44	
3	39	POINTER SISTERS AND 	Färdvall Robert		00.23.03	00.00.44	
4	5	DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE	Ellis Egil		00.24.12	00.01.53	
5	3	NORSJÖ HUNDKÖRARE	Westerlund Magnus	00.24.51	00.02.32	
6	11	TEAM AMU-GRUPPEN	Gustavsson Peter	00.24.55	00.02.36	
7	30	HOLMSUNDS HUNDKLUBB LAG	Holm Harry		00.25.05	00.02.46	
8	31	KEBNEKAJSORNA		Hardeson Ylva		00.25.37	00.03.18	
9	33	SKELLEFTEÅ BHK		Isaksson Åsa		00.26.16	00.03.57	
10	32	SÖDRA DALARNAS DHK	Sundin Sara - u		00.26.22	00.04.03	
11	44	VI KUNN KÖR HUNN	Persson Jan-Åke		00.26.22	00.04.03	
12	10	Ö-VIKS BK		Olsson Kent		00.26.28	00.04.09	
13	16	HOT DOGS		Eriksson 		00.26.42	00.04.23	
14	36	BJÖRKSELE DHK Lag 2	Sjöberg Magnus		00.27.17	00.04.58	
15	23	GLADA HUDIKS VALLARE	Bodin Sten		00.27.21	00.05.02	
16	42	BJÖRKSELE DHK Lag 3	Thiger Fredrik		00.27.40	00.05.21	
17	18	TEAM MATMAGASINET	Norberg Lennart		00.28.52	00.06.33	
18	41	PLASSARNA Lag 2		Grim Allan		00.28.52	00.06.33	
19	13	TEAM OPTIMISTERNA	Strömgren Henrik	00.29.05	00.06.46	
20	24	VILHELMINA DRAG		Andersson Helen		00.30.13	00.07.54	
21	9	TEAM BRIDGESTONE	Larsson Björn		00.30.53	00.08.34	
22	15	LAG FEMTON VORSETTER	Lundström Roger		00.30.53	00.08.34	
23	1	ÅRESTRULET		Pehrsson Ann-Mari	00.30.54	00.08.35	
24	4	SNÖOPTIMISTERNA		Eriksson Lennart	00.31.04	00.08.45	
25	12	HUDIKSVALLS BHK		Andersson Olle		00.31.34	00.09.15	
26	48	SUNDSVALLS BK		Andersson Christer	00.31.57	00.09.38	
27	2	BENNYS TEAM NILA	Bergström Leif		00.32.00	00.09.41	
28	22	DRAG I TÄRNAFJÄLLEN	Larsson Thomas		00.32.17	00.09.58	
29	14	KORSDRAGET		Bjurbäck Peter		00.32.21	00.10.02	
30	6	T.K TIMRÅ BHK		Öhund Per-Erik		00.32.27	00.10.08	
31	17	GORIKS TEAM		Karlsson Tord		00.32.33	00.10.14	
32	26	RÖSKÄGG			Jonefors Ingrid		00.33.02	00.10.43	
33	8	AFTER EIGHT VILHELMINA	Johansson Magnus	00.33.03	00.10.44	
34	45	AKJAS DRAGGÄNG		Berglund Anna		00.33.06	00.10.47	
35	40	PLASSARA		Päähjärvi Joakim	00.33.16	00.10.57	
36	7	TEAM PREVIA		Sandin Johan		00.33.22	00.11.03	
37	19	KAKEL OCH DESIGN	Persson Östen		00.35.09	00.12.50	
38	21	AfRS-RIESEN I NORR	Strömberg Stig		00.35.18	00.12.59	
39	35	BRUNNSBORRARNA TEAM 	Larsson Per Ragnar	00.35.48	00.13.29	
40	37	SENDRAGET		Rask Tomas		00.39.04	00.16.45	
41	27	VÄNNÄS BHK		Ericsson Pether		00.40.23	00.18.04	
42	38	SKOGIS IF		Berger Claes		00.41.40	00.19.21	

b betyder att sträckan är bruten