1996-03-17

Sträckresultat för dag 4 - sträcka 30

Vännfors - Vännäsby 10 km

Rekord 00.18.46 Inger Keisu, Kebnekajsorna År 1994


								Sträcktid	Diff
1	20	ROYAL CANIN (SG)	Lundborg Lars-Ola	00.18.59	00.00.00	
2	42	BJÖRKSELE DHK Lag 3	Hägglund Stefan		00.19.56	00.00.57	
3	5	DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE	Bottke Gunilla		00.20.17	00.01.18	
4	31	KEBNEKAJSORNA		Keisu Inger		00.20.33	00.01.34	
5	16	HOT DOGS		Öhman Tord		00.21.06	00.02.07	
6	3	NORSJÖ HUNDKÖRARE	Malm Anna		00.21.35	00.02.36	
7	43	VÄRMLANDSMIX SKELLEFTEÅ	Backman Rune		00.21.47	00.02.48	
8	39	POINTER SISTERS AND 	Edling Krister		00.22.14	00.03.15	
9	12	HUDIKSVALLS BHK		Bergman Patrik		00.22.33	00.03.34	
10	36	BJÖRKSELE DHK Lag 2	Edlund Kenneth		00.22.34	00.03.35	
11	30	HOLMSUNDS HUNDKLUBB LAG Johansson Fanny - 	00.22.41	00.03.42	
12	11	TEAM AMU-GRUPPEN	Axelsson Kjell		00.22.42	00.03.43	
13	33	SKELLEFTEÅ BHK		Forsgren Anders		00.23.07	00.04.08	
14	23	GLADA HUDIKS VALLARE	Hagelberg Mikael	00.23.08	00.04.09	
15	48	SUNDSVALLS BK		Larsson Anna		00.23.51	00.04.52	
16	24	VILHELMINA DRAG		Lundin Tove - u		00.24.16	00.05.17	
17	8	AFTER EIGHT VILHELMINA	Nilsson Sara		00.24.23	00.05.24	
18	4	SNÖOPTIMISTERNA		Johansson Mattias	00.24.26	00.05.27	
19	13	TEAM OPTIMISTERNA	Gustafsson Bertil	00.24.27	00.05.28	
20	41	PLASSARNA Lag 2		Seppä Roger		00.24.45	00.05.46	
21	32	SÖDRA DALARNAS DHK	Sundin Malin - u	00.24.50	00.05.51	
22	10	Ö-VIKS BK		Lundgren Per-Åke	00.25.15	00.06.16	
23	22	DRAG I TÄRNAFJÄLLEN	Forsberg Siv		00.25.29	00.06.30	
24	9	TEAM BRIDGESTONE	Franklin Carl-Jonas	00.25.29	00.06.30	
25	6	T.K TIMRÅ BHK		Smedberg Tina		00.25.31	00.06.32	
26	17	GORIKS TEAM		Hjukström Reidar	00.26.52	00.07.53	
27	7	TEAM PREVIA		Sandström Agneta	00.27.05	00.08.06	
28	1	ÅRESTRULET		Norström Göran		00.27.09	00.08.10	
29	2	BENNYS TEAM NILA	From Patrik		00.27.10	00.08.11	
30	40	PLASSARA		Hellander Lennart	00.27.23	00.08.24	
31	18	TEAM MATMAGASINET	Wennman Roger		00.27.34	00.08.35	
32	26	RÖSKÄGG			Sandström Carola	00.28.43	00.09.44	
33	44	VI KUNN KÖR HUNN	Anesten Viktor		00.28.54	00.09.55	
34	37	SENDRAGET		Åkesson David		00.29.10	00.10.11	
35	45	AKJAS DRAGGÄNG		Magnusson Torbjörn	00.29.20	00.10.21	
36	38	SKOGIS IF		Kempe Göran		00.29.20	00.10.21	
37	27	VÄNNÄS BHK		Johansson S-O		00.29.35	00.10.36	
38	15	LAG FEMTON VORSETTER	Wähä Dan		00.29.56	00.10.57	
39	19	KAKEL OCH DESIGN	Nilsson Tord		00.31.10	00.12.11	
40	35	BRUNNSBORRARNA TEAM 	Edvall Torbjörn		00.32.16	00.13.17	
41	21	AfRS-RIESEN I NORR	Asplund Rolf		00.34.43	00.15.44	
42	14	KORSDRAGET		Björnudd Tomas		00.37.12	00.18.13	

b betyder att sträckan är bruten