Sträckresultat för dag 1 - sträcka 2
Streckenresultate für tag 1 - strecke 2

Kraddsele - Gillesnoule 13 km

Rekord 1996 ROYAL CANIN (SG) Lundborg Lars-Ola, tid 00.24.56


Plac	Lagnr							Korrtid		Differens	
1	20	ROYAL CANIN (SG)	Lundborg Lars-Ola	00:25:11	00:00:00
2	5	DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE	Bottke Gunilla		00:26:35	00:01:24
3	44	VI KUNN KÖR HUNN	Ek Kjell Arne		00:26:56	00:01:45
4	33	SKELLEFTEÅ BHK		Hellman Karin		00:27:21	00:02:10
5	39	POINTER SISTERS AND 	Ringdahl Ulf		00:28:34	00:03:23
6	12	HUDIKSVALLS BHK		Andersson Lennart	00:29:38	00:04:27
7	30	HOLMSUNDS HUNDKLUBB	Edström Kent		00:29:49	00:04:38
8	25	KAALAS JÄRVI IF		Pettersson Björn	00:30:34	00:05:23
9	48	SUNDSVALLS BK		Hagstedt Hans		00:30:43	00:05:32
10	28	TEAM SIBERIAN HUSKY	Mjöberg Roger		00:31:24	00:06:13
11	36	BJÖRKSELE DHK		Westman Håkan		00:31:35	00:06:24
12	11	TEAM AMUGruppen		Teien Dag		00:31:41	00:06:30
13	22	DRAG I TÄRNAFJÄLLEN	Sundberg Sasse		00:32:23	00:07:12
14	31	KEBNEKAJSORNA		Johansson Anette	00:32:25	00:07:14
15	43	TEAM LONE STAR		Sörrum Kjell		00:32:34	00:07:23
16	6	T.K TIMRÅ BK		Edlund Lars		00:32:45	00:07:34
17	1	ÅRESTRULET		Eskilsson Marianne	00:32:51	00:07:40
18	8	AFTER EIGHT		Liljekvist Hans Erik	00:32:52	00:07:41
19	3	NORSJÖ HUNDKÖRARE	Malm Anna - u		00:33:54	00:08:43
20	15	LAG FEMTON VORSETTER	Lundgren Per-Åke	00:34:04	00:08:53
21	37	SENDRAGET		Eriksson Tord		00:34:47	00:09:36
22	21	AfRS-RIESEN I NORR	Eriksson Patrik		00:35:09	00:09:58
23	13	TEAM OPTIMISTERNA	Strömgren Henrik	00:35:50	00:10:39
24	16	HOT DOGS		Granström Sam		00:36:04	00:10:53
25	17	GORIKS TEAM		Wallström Albin		00:36:06	00:10:55
26	14	KORSDRAGET		Edström Mikael		00:36:34	00:11:23
27	41	PLASSARNA Lag 2		Stenvall Anders		00:37:11	00:12:00
28	24	VILHELMINA DRAG		Eriksson Lotta		00:37:45	00:12:34
29	29	SORSELEHUNNA		Liden Ylva		00:37:59	00:12:48
30	4	SUZUKI SNÖOPTIMISTERNA	Aho Håkan		00:38:05	00:12:54
31	2	BENNYS TEAM NILA	Bergström Johan		00:38:22	00:13:11
32	32	SÖDRA DALARNAS DHK	Persson Stig		00:38:45	00:13:34
33	35	BRUNNSBORRARNA TEAM 	Ledin Peter		00:38:52	00:13:41
34	18	TEAM RIMI UMEÅ		Karlsson Katrin		00:39:00	00:13:49
35	27	VÄNNÄS BK		Johniss Dan		00:40:23	00:15:12
36	19	ÄLVHÄLLANS DHF		Nilsson Tord		00:40:40	00:15:29
37	50	HURTBULLARNA		Westin Jonas		00:40:50	00:15:39
38	9	TEAM BRIDGESTONE	Franklin Carl-Jonas	00:41:32	00:16:21
39	10	Ö-VIKS BHK		Gidlund Magnus		00:41:35	00:16:24
40	45	AKJAS SCHÄFERGÄNGGÄNG	Wallgren Tomas		00:42:39	00:17:28
41	7	TEAM PREVIA		Sandström Erik		00:45:24	00:20:13
42	26	RÖDSKÄGG		Röskägg			00:49:18	00:24:07
43	40	PLASSARA		Bengtsson Robert	00:53:57	00:28:46