1997-03-13

Prel. sträckresultat för dag 1 - sträcka 5

Jeribäcken - Grannäs 13 km

Rekord 1996 DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE Bottke Gunilla, tid 00.24.30


Plac	Lagnr							Korrtid		Differens
1	20	ROYAL CANIN (SG)	Haugmo Rune		00:25:01	00:00:00
2	44	VI KUNN KÖR HUNN	Persson Jan-Åke		00:25:18	00:00:17
3	43	TEAM LONE STAR		Borgen Torgeir - u	00:25:22	00:00:21
4	28	TEAM SIBERIAN HUSKY	Eriksson Mats		00:26:09	00:01:08
5	39	POINTER SISTERS AND 	Bromée Ingeborg		00:26:19	00:01:18
6	36	BJÖRKSELE DHK		Mårtensson Urban	00:27:01	00:02:00
7	22	DRAG I TÄRNAFJÄLLEN	Karlsson Sören		00:28:07	00:03:06
8	12	HUDIKSVALLS BHK		Hapalati Lars E		00:28:52	00:03:51
9	3	NORSJÖ HUNDKÖRARE	Lindberg Per		00:28:53	00:03:52
10	5	DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE	Lindström Jonny		00:28:59	00:03:58
11	11	TEAM AMUGruppen		Berglund Tomas		00:29:24	00:04:23
12	7	TEAM PREVIA		Persson Hans		00:29:28	00:04:27
13	6	T.K TIMRÅ BK		Söderström Gunnar	00:29:41	00:04:40
14	48	SUNDSVALLS BK		Wounder Peter		00:29:51	00:04:50
15	16	HOT DOGS		Brännvall Malin		00:30:00	00:04:59
16	1	ÅRESTRULET		Adill Sören		00:30:12	00:05:11
17	17	GORIKS TEAM		Forsberg Mikael - u	00:30:22	00:05:21
18	41	PLASSARNA Lag 2		Grim Allan		00:30:22	00:05:21
19	24	VILHELMINA DRAG		Englund Lennart		00:30:28	00:05:27
20	30	HOLMSUNDS HUNDKLUBB	Bäckström Mikael	00:30:40	00:05:39
21	2	BENNYS TEAM NILA	Bergström Leif		00:30:58	00:05:57
22	31	KEBNEKAJSORNA		Stoltz Maria		00:31:14	00:06:13
23	37	SENDRAGET		Åkesson David - u	00:31:40	00:06:39
24	14	KORSDRAGET		Milton Nicklas		00:31:51	00:06:50
25	10	Ö-VIKS BHK		Lundgren Per-Åke	00:31:58	00:06:57
26	9	TEAM BRIDGESTONE	Ritzén Kenneth		00:32:13	00:07:12
27	33	SKELLEFTEÅ BHK		Mattsson B-M		00:32:50	00:07:49
28	45	AKJAS SCHÄFERGÄNGGÄNG	Dahlberg Göran		00:33:33	00:08:32
29	19	ÄLVHÄLLANS DHF		Jonsson Susanne		00:33:50	00:08:49
30	21	AfRS-RIESEN I NORR	Hägglund Peter		00:33:53	00:08:52
31	8	AFTER EIGHT		Mårtensson Ulf		00:34:34	00:09:33
32	32	SÖDRA DALARNAS DHK	Kumpula Tiina		00:34:37	00:09:36
33	15	LAG FEMTON VORSETTER	Mullins Ann-Marie	00:35:56	00:10:55
34	25	KAALAS JÄRVI IF		Olofsson Kjell		00:36:02	00:11:01
35	18	TEAM RIMI UMEÅ		Kroog Camilla		00:36:12	00:11:11
36	26	RÖDSKÄGG		Moberg Bruno		00:39:28	00:14:27
37	29	SORSELEHUNNA		Norlund Thomas		00:39:50	00:14:49
38	50	HURTBULLARNA		Mann Jan		00:39:58	00:14:57
39	13	TEAM OPTIMISTERNA	Strömberg Krister	00:40:15	00:15:14
40	40	PLASSARA		Renberg Marina		00:40:19	00:15:18
41	27	VÄNNÄS BK		Widlund Maria		00:40:48	00:15:47
42	4	SUZUKI SNÖOPTIMISTERNA	Arthursson Rolf		00:43:20	00:18:19
43	35	BRUNNSBORRARNA TEAM 	Rönnbäck Ove		00:47:01	00:22:00