1997-03-13

Prel. sträckresultat för dag 1 - sträcka 7

Kvarnudden - Nedre Norra Örnäs 10 km

Rekord 00.14.35 Egil Ellis, Studiefr. Dragkrafter År 1991


Plac	Lagnr							Korrtid		Differens
1	5	DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE	Lindström Peder		00:16:51	00:00:00
2	43	TEAM LONE STAR		Norrström Per		00:17:48	00:00:57
3	20	ROYAL CANIN (SG)	Jonsson Benword		00:19:35	00:02:44
4	24	VILHELMINA DRAG		Lönnberg Johan		00:20:44	00:03:53
5	40	PLASSARA		Axtelius Gerry		00:21:06	00:04:15
6	13	TEAM OPTIMISTERNA	Gimbergsson 		00:21:25	00:04:34
7	39	POINTER SISTERS AND 	Edling Krister		00:21:28	00:04:37
8	32	SÖDRA DALARNAS DHK	Landenberg Monika	00:21:36	00:04:45
9	31	KEBNEKAJSORNA		Norden Lotta		00:21:57	00:05:06
10	44	VI KUNN KÖR HUNN	Öhgren Anna-Karin	00:22:18	00:05:27
11	25	KAALAS JÄRVI IF		Stenberg Sara U		00:22:20	00:05:29
12	48	SUNDSVALLS BK		Larsson Anna		00:22:33	00:05:42
13	12	HUDIKSVALLS BHK		Andreasson Christer	00:22:37	00:05:46
14	17	GORIKS TEAM		Stenmark Rickard	00:22:40	00:05:49
15	7	TEAM PREVIA		Sandin Ida - u		00:22:45	00:05:54
16	11	TEAM AMUGruppen		Holmgren Harry		00:22:46	00:05:55
17	14	KORSDRAGET		Sandberg Olof		00:22:48	00:05:57
18	15	LAG FEMTON VORSETTER	Gotthardsson Eva	00:22:55	00:06:04
19	2	BENNYS TEAM NILA	Tjärnlund Lars		00:23:09	00:06:18
20	28	TEAM SIBERIAN HUSKY	Björk Sverker		00:23:32	00:06:41
21	3	NORSJÖ HUNDKÖRARE	Andersson Kenneth	00:23:53	00:07:02
22	50	HURTBULLARNA		Westin Jonas		00:24:02	00:07:11
23	1	ÅRESTRULET		Nordlöf Jan		00:24:16	00:07:25
24	10	Ö-VIKS BHK		Olsson Kent		00:24:35	00:07:44
25	9	TEAM BRIDGESTONE	Larsson Björn		00:24:45	00:07:54
26	30	HOLMSUNDS HUNDKLUBB	Israelsson Annika	00:25:13	00:08:22
27	26	RÖDSKÄGG		Andersson Ulf		00:25:26	00:08:35
28	36	BJÖRKSELE DHK		Hedman Ronny		00:25:37	00:08:46
29	8	AFTER EIGHT		Örnfjäll Lillian	00:25:46	00:08:55
30	19	ÄLVHÄLLANS DHF		Thoreen Ann		00:26:34	00:09:43
31	37	SENDRAGET		Westman Peter		00:26:41	00:09:50
32	6	T.K TIMRÅ BK		Ericson Tord		00:27:58	00:11:07
33	4	SUZUKI SNÖOPTIMISTERNA	Jimstad Håkan		00:28:37	00:11:46
34	33	SKELLEFTEÅ BHK		Nilsson Bengt		00:30:02	00:13:11
35	29	SORSELEHUNNA		Rådahl Mikael		00:30:11	00:13:20
36	18	TEAM RIMI UMEÅ		Rönnkvist Ylva		00:30:16	00:13:25
37	21	AfRS-RIESEN I NORR	Nordahl Ingela		00:31:44	00:14:53
38	27	VÄNNÄS BK		Persson Mats		00:31:57	00:15:06
39	22	DRAG I TÄRNAFJÄLLEN	From Maria		00:32:26	00:15:35
40	16	HOT DOGS		Waller Karl-Johan	00:33:08	00:16:17
41	35	BRUNNSBORRARNA TEAM 	Andersson Mats		00:34:03	00:17:12
42	41	PLASSARNA Lag 2		Gustavsson Katarina	00:34:19	00:17:28
43	45	AKJAS SCHÄFERGÄNGGÄNG	Wallgren Tomas		00:34:28	00:17:37