1997-03-14

Prel. sträckresultat för dag 2 - sträcka 10

Nedre Saxnäs - Blattnicksele 13 km

Rekord 1996 ROYAL CANIN (SG) Lundborg Lars-Ola, tid 00.24.17


Plac	Lagnr							Korrtid		Differens
1	44	VI KUNN KÖR HUNN	Holmgren Glenn		00:26:51	00:00:00
2	20	ROYAL CANIN (SG)	Karlsson Peter		00:27:02	00:00:11
3	43	TEAM LONE STAR		Sörrum Kjell		00:27:20	00:00:29
4	39	POINTER SISTERS AND 	Färdvall Robert		00:27:46	00:00:55
5	5	DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE	Lundgren Roger		00:27:54	00:01:03
6	13	TEAM OPTIMISTERNA	Forsgren Erik		00:28:09	00:01:18
7	31	KEBNEKAJSORNA		Kallungi Susanna	00:28:21	00:01:30
8	33	SKELLEFTEÅ BHK		Hellman Karin		00:29:14	00:02:23
9	11	TEAM AMUGruppen		Berglund Tomas		00:29:32	00:02:41
10	32	SÖDRA DALARNAS DHK	Oscarsson Ragnar	00:30:22	00:03:31
11	48	SUNDSVALLS BK		Larsson Anna		00:30:59	00:04:08
12	24	VILHELMINA DRAG		Ericsson Stellan	00:31:14	00:04:23
13	2	BENNYS TEAM NILA	Stenlund Kristina	00:31:17	00:04:26
14	15	LAG FEMTON VORSETTER	Lindström Sven-Olof	00:31:22	00:04:31
15	10	Ö-VIKS BHK		Sjöqvist Mikael		00:31:25	00:04:34
16	3	NORSJÖ HUNDKÖRARE	Eriksson Johan		00:31:33	00:04:42
17	12	HUDIKSVALLS BHK		Andersson Olle		00:32:04	00:05:13
18	25	KAALAS JÄRVI IF		Innala Elin - u		00:32:38	00:05:47
19	30	HOLMSUNDS HUNDKLUBB	Kassman Magnus - u	00:32:42	00:05:51
20	7	TEAM PREVIA		Öystilä Nina		00:33:10	00:06:19
21	18	TEAM RIMI UMEÅ		Karlsson Katrin		00:33:17	00:06:26
22	28	TEAM SIBERIAN HUSKY	Björk Sverker		00:33:27	00:06:36
23	16	HOT DOGS		Siewertz Eva		00:33:50	00:06:59
24	19	ÄLVHÄLLANS DHF		Persson Östen		00:33:53	00:07:02
25	37	SENDRAGET		Wikström Maria		00:34:10	00:07:19
26	22	DRAG I TÄRNAFJÄLLEN	Jonsson Niklas		00:34:19	00:07:28
27	4	SUZUKI SNÖOPTIMISTERNA	Jonsson Gunn-Britt	00:34:30	00:07:39
28	9	TEAM BRIDGESTONE	Ritzén Kenneth		00:34:30	00:07:39
29	8	AFTER EIGHT		Karlsson Berndt		00:34:46	00:07:55
30	1	ÅRESTRULET		Lundholm Helen		00:35:10	00:08:19
31	36	BJÖRKSELE DHK		Grahn Gunnar		00:35:14	00:08:23
32	14	KORSDRAGET		Gabriel Toni		00:35:26	00:08:35
33	40	PLASSARA		Hellander Lennart	00:37:03	00:10:12
34	17	GORIKS TEAM		Hjukström Gudrun	00:37:03	00:10:12
35	6	T.K TIMRÅ BK		Svanberg Svicken	00:37:22	00:10:31
36	50	HURTBULLARNA		Westin Jonas		00:38:07	00:11:16
37	41	PLASSARNA Lag 2		Stenvall Anders		00:39:00	00:12:09
38	35	BRUNNSBORRARNA TEAM 	Lidgren Andreas		00:39:06	00:12:15
39	21	AfRS-RIESEN I NORR	Luther Sture - u	00:41:13	00:14:22
40	45	AKJAS SCHÄFERGÄNG	Gramadies Ulrich	00:46:00	00:19:09
41	26	RÖDSKÄGG		Sjögren Fredrik		00:47:17	00:20:26
42	27	VÄNNÄS BK		Karlsson Magnus		00:54:24	00:27:33
43	29	SORSELEHUNNA		Fjellner Per Anders	00:56:50	00:29:59