1997-03-14

Prel. sträckresultat för dag 2 - sträcka 9

Sorsele - Nedre Saxnäs 18 km

Rekord 1996 DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE Erdal Aase Asbjörn, tid 00.35.35


Plac	Lagnr							Korrtid		Differens
1	20	ROYAL CANIN (SG)	Haugmo Rune		00:36:00	00:00:00
2	43	TEAM LONE STAR		Rickardt Tommy		00:37:30	00:01:30
3	5	DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE	Lindström Peder		00:38:31	00:02:31
4	44	VI KUNN KÖR HUNN	Persson Jan-Åke		00:39:13	00:03:13
5	11	TEAM AMUGruppen		Egelrud Anders		00:39:57	00:03:57
6	31	KEBNEKAJSORNA		Hammarberg Lena		00:41:44	00:05:44
7	13	TEAM OPTIMISTERNA	Strömgren Henrik	00:41:51	00:05:51
8	28	TEAM SIBERIAN HUSKY	Mjöberg Roger		00:42:30	00:06:30
9	6	T.K TIMRÅ BK		Smedberg Tina		00:44:25	00:08:25
10	36	BJÖRKSELE DHK		Åström Peter		00:44:30	00:08:30
11	9	TEAM BRIDGESTONE	Johansson Peder		00:44:30	00:08:30
12	39	POINTER SISTERS AND 	Bromée Johan		00:44:38	00:08:38
13	40	PLASSARA		Nilsson Tom		00:44:40	00:08:40
14	24	VILHELMINA DRAG		Berg Mikael - u		00:44:40	00:08:40
15	32	SÖDRA DALARNAS DHK	Landenberg Monika	00:44:40	00:08:40
16	33	SKELLEFTEÅ BHK		Lantto-Forsgren 	00:46:00	00:10:00
17	30	HOLMSUNDS HUNDKLUBB	Edström Kent		00:46:30	00:10:30
18	41	PLASSARNA Lag 2		Bromark Nicklas		00:46:30	00:10:30
19	12	HUDIKSVALLS BHK		Åsander Christina	00:47:55	00:11:55
20	16	HOT DOGS		Granström Sam		00:47:55	00:11:55
21	8	AFTER EIGHT		Mårtensson Ulf		00:47:56	00:11:56
22	22	DRAG I TÄRNAFJÄLLEN	Lindgren Anders		00:47:56	00:11:56
23	48	SUNDSVALLS BK		Andersson Christer	00:47:57	00:11:57
24	15	LAG FEMTON VORSETTER	Gotthardsson Linda 	00:48:08	00:12:08
25	10	Ö-VIKS BHK		Gidlund Magnus		00:48:35	00:12:35
26	50	HURTBULLARNA		Åberg Stefan		00:48:50	00:12:50
27	25	KAALAS JÄRVI IF		Jonsson Eva		00:49:00	00:13:00
28	7	TEAM PREVIA		Sandström Erik		00:49:00	00:13:00
29	37	SENDRAGET		Westman Peter		00:49:23	00:13:23
30	3	NORSJÖ HUNDKÖRARE	Westerlund Ingrid	00:49:30	00:13:30
31	19	ÄLVHÄLLANS DHF		Jonsson Susanne		00:51:16	00:15:16
32	21	AfRS-RIESEN I NORR	Östlund Johan		00:51:34	00:15:34
33	4	SUZUKI SNÖOPTIMISTERNA	Forslund Jan		00:51:40	00:15:40
34	14	KORSDRAGET		Sandberg Olof		00:51:48	00:15:48
35	1	ÅRESTRULET		Nordlöf Jan		00:53:05	00:17:05
36	2	BENNYS TEAM NILA	Forsgren Mikael		00:53:42	00:17:42
37	17	GORIKS TEAM		Hjukström Örjan		00:53:50	00:17:50
38	18	TEAM RIMI UMEÅ		Sjöström Lars-Erik	00:55:12	00:19:12
39	29	SORSELEHUNNA		Westerberg Rickard	01:00:30	00:24:30
40	26	RÖDSKÄGG		Lundgren Mikael		01:00:45	00:24:45
41	27	VÄNNÄS BK		Johniss Dan		01:00:45	00:24:45
42	45	AKJAS SCHÄFERGÄNG	Crona Boel		01:01:59	00:25:59
43	35	BRUNNSBORRARNA TEAM 	Nyberg Tomas		01:04:55	00:28:55