1997-03-15

Prel. sträckresultat för dag 3 - sträcka 18

Vormsele - Rusksele 18 km

Rekord 00.39.10 Egil Ellis, Team Cirkelkaffe År 1993


Plac	Lagnr							Korrtid		Differens
1	31	KEBNEKAJSORNA		Holmgren Birgitta	00:36:48	00:00:00
2	43	TEAM LONE STAR		Sörrum Kjell		00:37:50	00:01:02
3	20	ROYAL CANIN (SG)	Lundborg Lars-Ola	00:38:28	00:01:40
4	5	DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE	Lundmark Rickard	00:38:36	00:01:48
5	13	TEAM OPTIMISTERNA	Wallstedt Thomas	00:38:40	00:01:52
6	30	HOLMSUNDS HUNDKLUBB	Uppgift ej lämnad	00:39:30	00:02:42
7	25	KAALAS JÄRVI IF		Fjällborg Helena	00:39:32	00:02:44
8	32	SÖDRA DALARNAS DHK	Samuelsson 		00:39:55	00:03:07
9	44	VI KUNN KÖR HUNN	Olsson Jocke		00:40:18	00:03:30
10	3	NORSJÖ HUNDKÖRARE	Westerlund Magnus 	00:40:32	00:03:44
11	11	TEAM AMUGruppen		Gustavsson Peter	00:40:35	00:03:47
12	12	HUDIKSVALLS BHK		Andersson Lennart	00:41:20	00:04:32
13	24	VILHELMINA DRAG		Andersson Helen		00:41:50	00:05:02
14	22	DRAG I TÄRNAFJÄLLEN	Karlsson Petter		00:42:05	00:05:17
15	36	BJÖRKSELE DHK		Mårtensson Urban	00:42:10	00:05:22
16	15	LAG FEMTON VORSETTER	Lundgren Per-Åke	00:42:15	00:05:27
17	33	SKELLEFTEÅ BHK		Isaksson Åsa		00:42:20	00:05:32
18	48	SUNDSVALLS BK		Åberg Hans-Olov		00:43:00	00:06:12
19	39	POINTER SISTERS AND 	Ringdahl Ulf		00:43:30	00:06:42
20	7	TEAM PREVIA		Bergström Peter		00:44:41	00:07:53
21	40	PLASSARA		Axtelius Gerry		00:47:00	00:10:12
22	28	TEAM SIBERIAN HUSKY	Mjöberg Roger		00:47:15	00:10:27
23	6	T.K TIMRÅ BK		Öhund Per-Erik		00:47:55	00:11:07
24	2	BENNYS TEAM NILA	Forsgren Mikael		00:48:56	00:12:08
25	19	ÄLVHÄLLANS DHF		Persson Östen		00:49:40	00:12:52
26	17	GORIKS TEAM		Hjukström Gudrun	00:50:00	00:13:12
27	18	TEAM RIMI UMEÅ		Granberg Ulf		00:50:20	00:13:32
28	10	Ö-VIKS BHK		Lagerskog Sara		00:50:30	00:13:42
29	16	HOT DOGS		Granström Sam		00:50:35	00:13:47
30	1	ÅRESTRULET		Adill Sören		00:50:40	00:13:52
31	9	TEAM BRIDGESTONE	Ritzén Kenneth		00:51:10	00:14:22
32	50	HURTBULLARNA		Westin Jonas		00:51:18	00:14:30
33	4	SUZUKI SNÖOPTIMISTERNA	Lange Ivan		00:53:15	00:16:27
34	8	AFTER EIGHT		Persson Håkan		00:55:55	00:19:07
35	14	KORSDRAGET		Sandberg Olof		00:56:05	00:19:17
36	27	VÄNNÄS BK		Johniss Dan		00:58:40	00:21:52
37	21	AfRS-RIESEN I NORR	Luther Sture - u	01:02:10	00:25:22
38	41	PLASSARNA Lag 2		Sundén Erik		01:03:20	00:26:32
39	29	SORSELEHUNNA		Norlund May-Britt	01:04:10	00:27:22
40	45	AKJAS SCHÄFERGÄNG	Wallgren Tomas		01:06:05	00:29:17
41	26	RÖDSKÄGG		Uppgift ej lämnad	01:08:43	00:31:55
42	35	BRUNNSBORRARNA TEAM 	Edvall Torbjörn		01:10:30	00:33:42
43	37	SENDRAGET		Liljedahl Louis		01:14:15	00:37:27