1997-03-15

Prel. sträckresultat för dag 3 - sträcka 22

Föjsviken - Åmsele 7,5 km

Rekord 00.16.05 Bo Hasselmark, S:a Dalarnas DHK År 1993


Plac	Lagnr							Korrtid		Differens	Påföljd
1	20	ROYAL CANIN (SG)	Björklund Anna		00:15:53	00:00:00
2	43	TEAM LONE STAR		Engholm Ingela		00:16:04	00:00:11
3	31	KEBNEKAJSORNA		Norden Lotta		00:16:48	00:00:55
4	5	DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE	Fredriksson Melker	00:19:00	00:03:07
5	13	TEAM OPTIMISTERNA	Gimbergsson 		00:19:48	00:03:55
6	48	SUNDSVALLS BK		Andersson Christer	00:20:00	00:04:07
7	32	SÖDRA DALARNAS DHK	Landenberg Monika	00:20:09	00:04:16
8	16	HOT DOGS		Holmberg Erik		00:20:22	00:04:29
9	39	POINTER SISTERS AND 	Bromée Johan		00:20:27	00:04:34
10	44	VI KUNN KÖR HUNN	Öhgren Anna-Karin	00:20:29	00:04:36
11	9	TEAM BRIDGESTONE	Berglund Jim		00:20:47	00:04:54
12	28	TEAM SIBERIAN HUSKY	Dahlström Johan - u	00:20:58	00:05:05
13	17	GORIKS TEAM		Holmgren Rickard	00:21:16	00:05:23
14	12	HUDIKSVALLS BHK		Andersson Olle		00:21:21	00:05:28
15	36	BJÖRKSELE DHK		Sjöberg Margareta	00:21:23	00:05:30
16	24	VILHELMINA DRAG		Lindahl Eilert		00:21:35	00:05:42
17	3	NORSJÖ HUNDKÖRARE	Lindgren Gunno		00:21:43	00:05:50
18	25	KAALAS JÄRVI IF		Eriksson Bo		00:21:55	00:06:02
19	21	AfRS-RIESEN I NORR	Hägglund Peter		00:21:58	00:06:05
20	11	TEAM AMUGruppen		Teien Dag		00:22:22	00:06:29
21	30	HOLMSUNDS HUNDKLUBB	Uppgift ej lämnad	00:22:38	00:06:45
22	41	PLASSARNA Lag 2		Fjellman Emma - u	00:22:41	00:06:48
23	37	SENDRAGET		Ackemo Anneli		00:22:59	00:07:06
24	4	SUZUKI SNÖOPTIMISTERNA	Jonsson Leonora		00:23:01	00:07:08
25	22	DRAG I TÄRNAFJÄLLEN	Bernström Marianne	00:23:24	00:07:31
26	40	PLASSARA		Bengtsson Robert	00:23:54	00:08:01
27	15	LAG FEMTON VORSETTER	Lundström Jan		00:24:30	00:08:37
28	8	AFTER EIGHT		Eliasson Gunnel		00:26:07	00:10:14
29	7	TEAM PREVIA		Öystilä Nina		00:27:27	00:11:34
30	19	ÄLVHÄLLANS DHF		Thoreen Ann		00:27:47	00:11:54
31	45	AKJAS SCHÄFERGÄNG	Andremo Anki		00:27:59	00:12:06
32	14	KORSDRAGET		Björnudd Tomas		00:28:13	00:12:20
33	2	BENNYS TEAM NILA	Öjeryd Görel		00:28:16	00:12:23
34	18	TEAM RIMI UMEÅ		Gröndahl 		00:28:24	00:12:31
35	10	Ö-VIKS BHK		Söderlund Jonas		00:28:28	00:12:35
36	1	ÅRESTRULET		Hammarfalk Lars		00:28:47	00:12:54
37	33	SKELLEFTEÅ BHK		Carli J-O		00:29:04	00:13:11
38	35	BRUNNSBORRARNA TEAM 	Östberg Tomas		00:29:09	00:13:16
39	6	T.K TIMRÅ BK		Johansson Britta	00:29:24	00:13:31
40	27	VÄNNÄS BK		Larsson Daniel - u	00:29:29	00:13:36
41	26	RÖDSKÄGG		Andersson Ulf		00:29:29	00:13:36
42	29	SORSELEHUNNA		Rådahl Eva		00:35:40	00:19:47	B
43	50	HURTBULLARNA		Eriksson Ove		00:35:40	00:19:47