1997-03-16

Prel. sträckresultat för dag 4 - sträcka 26

Hjuken - Vindeln

Rekord: 1994, tid 41,14


Plac	Lagnr							Korrtid		Differens
1	43	TEAM LONE STAR		Rickardt Tommy		00:37:50	00:00:00
2	20	ROYAL CANIN (SG)	Haugmo Rune		00:38:09	00:00:19
3	31	KEBNEKAJSORNA		Holmgren Birgitta	00:40:35	00:02:45
4	5	DOGGY EXPRESS BJÖRKSELE	Lindström Peder		00:41:00	00:03:10
5	3	NORSJÖ HUNDKÖRARE	Lindblom Kenneth	00:41:52	00:04:02
6	12	HUDIKSVALLS BHK		Hapalati Lars E		00:43:50	00:06:00
7	22	DRAG I TÄRNAFJÄLLEN	Karlsson Sören		00:44:09	00:06:19
8	9	TEAM BRIDGESTONE	Bäckström Pelle		00:44:34	00:06:44
9	11	TEAM AMUGruppen		Gustavsson Peter	00:45:00	00:07:10
10	33	SKELLEFTEÅ BHK		Lantto-Forsgren 	00:46:28	00:08:38
11	16	HOT DOGS		Öhman Tord		00:46:33	00:08:43
12	25	KAALAS JÄRVI IF		Pettersson Björn	00:46:35	00:08:45
13	13	TEAM OPTIMISTERNA	Wallstedt Thomas	00:48:16	00:10:26
14	7	TEAM PREVIA		Jutterström Magnus	00:48:26	00:10:36
15	36	BJÖRKSELE DHK		Åström Peter		00:48:27	00:10:37
16	10	Ö-VIKS BHK		Gidlund Magnus		00:48:55	00:11:05
17	39	POINTER SISTERS AND 	Bromée Johan		00:49:09	00:11:19
18	48	SUNDSVALLS BK		Forsberg Anders		00:49:20	00:11:30
19	30	HOLMSUNDS HUNDKLUBB	Bäckström Mikael	00:49:27	00:11:37
20	1	ÅRESTRULET		Adill Sören		00:49:36	00:11:46
21	28	TEAM SIBERIAN HUSKY	Lambergson Mikael	00:49:43	00:11:53
22	18	TEAM RIMI UMEÅ		Norberg Lennart		00:49:47	00:11:57
23	41	PLASSARNA Lag 2		Seppä Roger		00:49:58	00:12:08
24	37	SENDRAGET		Israelsson Gustav	00:51:10	00:13:20
25	8	AFTER EIGHT		Liljekvist Hans Erik	00:51:59	00:14:09
26	2	BENNYS TEAM NILA	Stenlund Kristina	00:52:09	00:14:19
27	24	VILHELMINA DRAG		Degerman Martin		00:52:49	00:14:59
28	32	SÖDRA DALARNAS DHK	Didi Carina		00:53:09	00:15:19
29	50	HURTBULLARNA		Åberg Stefan		00:53:10	00:15:20
30	6	T.K TIMRÅ BK		Öhund Per-Erik		00:53:29	00:15:39
31	19	ÄLVHÄLLANS DHF		Nilsson Tord		00:53:54	00:16:04
32	14	KORSDRAGET		Nordwall Anders		00:57:37	00:19:47
33	44	VI KUNN KÖR HUNN	Eriksson Donald		00:58:10	00:20:20
34	15	LAG FEMTON VORSETTER	Gotthardsson Linda 	00:58:25	00:20:35
35	45	AKJAS SCHÄFERGÄNG	Berglund Anna		01:02:03	00:24:13
36	17	GORIKS TEAM		Forsberg Bert		01:03:47	00:25:57
37	4	SUZUKI SNÖOPTIMISTERNA	Bengtsson Ivan		01:04:40	00:26:50
38	21	AfRS-RIESEN I NORR	Wolfwatz Magnus		01:07:08	00:29:18
39	35	BRUNNSBORRARNA TEAM 	Lindgren Peter		01:07:26	00:29:36
40	29	SORSELEHUNNA		Norlund Thomas		01:08:26	00:30:36
41	27	VÄNNÄS BK		Johniss Dan		01:10:05	00:32:15
42	26	RÖDSKÄGG		Röskägg			01:27:50	00:50:00
43	40	PLASSARA		Hartman Rickard		01:41:00	01:03:10